Balkan Orman

+90 212 670 0554

Cuma05 Mart 2021

Çim Ekimi

Çim ekimi sadece park, bahçe düzenlemesi gibi yeşil alan oluşturma için uygulanan bir yöntem değildir. Çim köklerinin bir ağ gibi toprağı sıkı sıkı sarması neticesinde erozyon kontrolü de sağlanarak çim ekimi sayesinde toprak kaymasının önüne geçilir. Erozyon kontrolünde en etkili yol çim ekimidir.

Devamını oku...

Ucuz Çim

Park, bahçe, vs.. düzenlemesi için en etkili yol olan çimlendirme çalışmalarında kullanabileceğiniz çok çeşitli malzeme seçenekleri vardır. Çoğu zaman insanlar kullanacakları çimi seçerken ekonomik maliyetleri de göz önünde bulundurup, ucuz olan yolu tercih etmektedirler.

Devamını oku...

Çimler Nasıl Sulanmalıdır?

Çimli toprağın yıl boyunca hiçbir şekilde toprağı kurumaması gerektiğinden sürekli sulama yapmak gereklidir.  

Çim için sağlıklı sulama sistemi yağmurlama sulama yöntemidir. Yani hiç kimse 50 – 60 metrekare alandan sonraki büyük alanlarda elle veya hortumla sağlıklı bir çim sulaması yapamaz. Çünkü suyun çime yavaş verilmesi lazım, toprak suyu emdikçe yeniden su verilmesi lazımdır. Bu ancak yağmurlama sulama yöntemi ile yapılabilir.

Devamını oku...

Çimlerin Sararması Nasıl Önlenir?

Çimler bakım koşullarının sağlıklı olarak yerine getirilmemesinden sararır. Çimin sararma sebeplerinden başlıcaları şunlardır.

Fazla su çimin sararması için bir etkendir.

Az su da çimin sararması için bir etkendir.

Devamını oku...

Yapay çim

Halı sahaların veya benzer sert zeminlerin kaplanması için üretilmiş yapay çim çeşididir.

Devamını oku...